مشكلات روابط عاطفي و زندگي زناشويي

گفت و شنود و پرسش و پاسخ در خصوص مسائل و مشكلات زندگي زناشويي

ارگاسم در زنان

چـرا خـانـم هـا تـصـور مـی کـنـند تـوانایی اش را ندارند؛ آیا میـدانید که تمام خانم ها قادر به رسیـدن به این مرحله می باشند؟ بله؛ حقیقت دارد! شاید در مورد انزال خانمـها چـیـزهایی شنیده باشید و یا مانند خیلی از افراد، اصلاً بـه هیچ وجه با آن آشنا نباشید.

این امر نه تنها درمورد خانمها صحت دارد، بلکه امری است که همه خانم ها می توانند به آن دست پیدا کنند. رسیدن بـه اوج لـذت در زنـان یـک واکنش طبیعی جنسی است که تا کنون به صورت معمایی سربسته باقی مانده است.

تمام خانم ها می توانند به آسانی بیاموزند که چگونه می توانند به اوج لذت برسند و انزال در آنها صورت پذیرد؛ البته پیرامون این مطلب تصورات اشتباه بسیار زیادی وجود دارد.

برخی معتقدند که به طور کلی مسئله انزال در خانم ها وجود ندارد، عده ای دیگر بر این باورند که تنها تعداد "خاصی" از خانم ها قادر به تجربه چنین موضوعی هستند، جمعی دیگر نیز همچنان به شایعه پراکنی در مورد این مطلب ادامه می دهند و هر روز تکنیک و استراتژی های جدیدی را ارائه می دهند. به عنوان مثال توصیه می کنند که خانم ها می بایست برای رسیدن به اوج لذت حتما دیواره های رحم خود را به یکدیگر بفشارند.

چنین اظهاراتی، اصولاً بی پایه و اساس هستند. هر چند تمام خانم ها در ساختار اندام های تناسلی با یکدیگر متفاوت هستند (درست مانند آقایون)، اما همه آنها با بکارگیری روش مناسب، قادر به چشیدن طعم چنین لذتی می باشند. درست مانند آقایون که بدون توجه به سایز، و یا حالت و شکل اندام تناسلی خود، قادر به انزال میباشند. دلیل اینکه بسیاری از افراد تصور می کنند که خانم ها نمی توانند به انزال دست پیدا کنند نشئت گرفته از اطلاعات ناکافی آنها در این زمینه می باشد.

پیش از هر چیز اجازه دهید تصورات غلط در این زمینه را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چه چیزی به راستی صحت دارد و چه چیزهایی در این زمینه نادرست میباشند.

 

تصورات غلط و حقایق در مورد انزال خانم ها

تصورات غلط

1) انزال در خانم ها وجود ندارد.

2) تنها درصد کمی از خانم ها قادر به تجربه انزال می باشند.

3)تمرین های واژینال می تواند به خانم ها کمک کند تا بتوانند به انزال برسند.

4) فقط خانم هایی که دارای آلت تناسلی برجسته هستند، می توانند انزال داشته باشند

5)انزال در خانم ها تنها از طریق ارگاسم واژينال صورت می پذیرد.

6) پزشک زنان و زایمان در این مورد آگاهی دارد و می توانند خانم ها را با روش آگاهی دارد و می توانند خانم ها را با روش های صحیح انجام ان آشنا کنند.

7) خانم ها تنها 1 یا 2 قطره از ماده درون بدن خود را بیرون می دهند و اگر بیش از این حد باشد (به ویژه تا حدی که برخی خانم ها ادعا می کنند تا 1-2 فنجان نیز می شود) ممکن است با ادرارشان مخلوط گردیده باشد.

8) انزال خانم ها نوعی بی اختیاری در تخلیه ادرار است.

9) تنها خانم هایی که زایمان کرده اند قادر به تجربه انزال می باشند.

10) تنها یک راه برای رسیدن به انزال در خانم ها وجود دارد.


حقايق
1) انزال در خانم ها نشئت گرفته از ترشح غدد پارارترال می باشد

2) خانم ها متوجه نیستند که توانایی رسیدن به انزال را دارند، تنها به این دلیل که زمان انجام آنرا نمی دانند.

3) تکنیک های ویژه ای وجود دارد که به خانم ها آموزش می دهد تا هر زمان که اراده می کنند به انزال برسند و یا آنرا متوقف نمایند

4) خانم ها لازم نیست که فقط از طریق ارگاسم مهبلي به انزالبرسند و حتی لازم نیست اصلا ارگاسم شوند تا انزال رخ دهد.

5) خانم ها می توانند میزان انزال خود را با پشت سر گذاشتن مراحل خاصی، افزایش دهند.

6) خانم ها قادر هستند که در مدت زمان بسیارکوتاه چندین مرتبه، پشت سر هم، انزال را تجربه کنند.

7) ماده ای که از بدن خانم ها خارج می شود، ادرار نیست.معمولاً چیزی شبیه به آب است، که تقریبا بی رنگ بوده وبوی خاصی هم نمی دهد و یا اگر بو بدهد، کمی بوی شیرین است.

8) کسانی که ادعایی می کنند انزال نوعي بي اختياري ادرار است چیزی در مورد انزال خانم نمی دانند و یا اینکه درک صحیحی از این مطلب ندارند.

شاید شما از خود بپرسید: "اگر تمام خانم ها توانایی انجام چنین کاری را دارند، پس چرا بسیاری از آنها هیچ گاه چنین امری را در زندگي زناشويي تجربه نکرده اند؟" این سؤال بسیار خوبی است و توضیح آن نیز بسیار ساده است. اجازه بدهید ابتدا مطالبی را در مورد آناتومی بدن خانم ها بدانیم و سپس به ادامه مسائل بپردازیم.

 

انزال خانم ها از چه نقطه ای سرچشمه می گیرد؟

انزال خانم ها شامل جریان روانی است که از مجاری ادراری خارج می شود (همان محلی که ادرار خارج می شود) با این تفاوت که از غدد پاراترال جریان می گیرد. این غدد تنها در زمان تحریک جنسی از خود ماده خاصی ترشح می کنند.

 

انزال خانم ها با ارگاسم معمولی چه تفاوتی دارد؟

ارضای جنسی در خانم ها به دو دوسته طبقه بندی می شود. از نظر بالینی یک نوع آن ارضای واژینال است، رواج بیشتری دارد و عبارت است از خروج مایع روانی از واژن. این مایع حالت شیر مانند دارد و شلی و سفتی و بوی آن وابسته به رژیم غذایی خانم و سلامت کلی بدن او و چرخه عادت ماهانه اش می باشد.

نوع دوم، انزال از طریق مجرای ادراری نام دارد و معمولا در خانم ها چندان رایج نیست. در زمان انزال معمولاً مایع با فشار و به حالت اسپری و یا فواره ای از داخل مجرای ادرار به بیرون می ریزد. دلیل عدم تجربه بسیاری از بانوان به این دلیل نیست که تنها تعداد کمی از بانوان توانایی تجربه چنین انزالی دارند، بلکه دلیل آن تنها این است که بسیاری از افراد در مورد ساختمان جنسی و یک رابطه جنسی سالم مطالب درستی نمی دانند.

 

مایع انزالی از چه چیز تشکیل شده است؟

اجازه دهید همین جا بزرگترین تصور غلط را از ذهنتان پاک کنم - این مایع، ادرار نیست. در آزمایش هایی که از این ماده به عمل آمد، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که از مقداری گلوکز (شکر) و آنزیم دیگری به نام پروستات اسید فوسفات تشکیل شده است که تقریبا اجزای تشکیل دهنده منی را می سازند. نوع مواد تشکیل دهنده آن، تقریباً شبیه به ترشحات پروستات در مردان می باشند، با این تفاوت که فاقد اسپرم میباشد. همچنین دو ماده دیگری که معمولا در ادارا نیز هست، (اوره و کریتنین) نیز در آن یافت می شود. این ماده کاملا منحصر به فرد می باشد و تنها در هنگام انزال از خانم ها خارج می شود.

 

چه میزان از این ماده بیرون می ریزد؟

بیشتر خانم ها در حدود 5 .1 تا 2 فنجان از آن را تخلیه می کنند. این موضوع به اموری دیگری از قبیل اینکه بدن خانم چه میزان آب دارد و اینکه شدت تحریک جنسی تا چه حد بوده نیز ارتباط دارد.

 

چرا اکثر خانم ها در این مورد بی اطلاع هستند و یا آنرا انجام نمی دهند؟

انزال در خانم ها آنقدرها هم که فکرش را می کنید دشوار نیست؛ فقط افراد زیادی با تکنیک های اجرای آن آشنا نیستند. دلایل کلیشه ای بسیار زیادی برای دوری خانم ها از این لذت مطبوع، وجود دارد. یکی از دلایل از این قرار است که چون آنها ارگاسم را تجربه می کنند، معمولاً به راحتی حاضر می شوند تا فرصت های خود برای انزال دست بدهند و نسبت به آن بی توجهی کرده و تمایل کمی نشان می دهند.

یکی از مهمترین دلایل این است که زمانیکه خانم ها به مرحله انزال می رسند، اغلب به این دلیل که تصور می کنند ممکن است ادرار نیز همراه با آن بیرون بریزد، از آزاد کردن خود خودداری می کنند؛ اما باید دقت داشته باشند که در این حالت به هیچ وجه ادرار از آنها خارج نخواهد شد. زمانیکه ماده انزال در داخل مجرای ادراری جمع می شود، احساس تخلیه ادرار به فرد دست می دهد که در واقع با وقوع انزال احساس ادرار نیز خود به خود از بین می رود. اگر خانم ها یاد بگیرند که به جای نگه داشتن، خود را آزاد کنند، آنگاه متوجه می شوند که پس از تخلیه مجرای ادرار، احساس ادرار داشتن نیز به صورت ناخودآگاه از بین می رود.

تکنیک های متفاوتی برای رسیدن به این مرحله و همچنین دوری ورزیدن از بازدارنده ها در طی مسیر، وجود دارد. اما نباید فراموش کرد که ترس از ادرار، باعث می شود بسیاری از خانم ها خود را همواره عقب نگه دارند. روش هایی که در این زمینه عرضه شده اند، دارای فواید کاربردی بسیار زیادی هستند و معمولاً نتایج چشمگیری را به همراه داشته اند و موجب شده اند تا زوج ها روابط جنسی فوق العاده لذت بخشی را تجربه نمایند.

آیا خانم هایی که انزال می شوند دارای بیماری خاصی هستند؟

نه؛ دلیل توضیحات من نیز دقیقاً به همین خاطر است: اکثر خانم ها و آقایون تصور میکنند کسانیکه قادر به انجام چنین کاری هستند باید دچار بیماری های خاصی باشند. اما حقیقت این نیست. آیا می دانید سالانه چه تعداد از خانم ها با این تصور اشتباه دست و پنجه نرم می کنند و به همین دلیل از رها سازی خود جلوگیری مینمایند؟ آنها احساس می کنند که اگر خود را آزاد بگذارند، ممکن است که نفس خود را از دست داده و به عبارتی تصور می نمایند که نباید در کنار همسر خود تخلیه ادرار نمایند!

به این دلیل که خانم ها در حدود یکی دو فنجان مایع جهنده در هنگام انزال از خود خارج می نمایند، اکثرا تصور می شود که این ماده چیزی نیست جز "ادرار". اغلب آنها اصلاً متوجه نمی شوند که چه اتفاقی می افتد و پس از این عمل احساس آزردگی شدیدی پیدا می کنند. برخی از مشاوران نیز به شخصه از وجود چنین واکنشی با خبر نبوده و فکر می کنند که خانم مورد نظر باید مورد جراحی قرار گرفته و یا روان درمانی شود؛ آن هم فقط به خاطر یک عکس العمل کاملا طبیعی!

تنها نکته ای که در آخر می توانم به آن اشاره کنم، این است که انزال خانم ها نه تنها از نظر بصری تحریک کننده می باشد، بلکه انجام آن احساس فوق العاده ای به هر دو طرف القا می کند. تخلیه جنسی و حس رضایتی که از این طریق به بانوان دست میدهد، با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست .

منبع : پارسی طب

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم فروردین 1389ساعت 17:25  توسط دكتر ر.م  | 

اهمیت پرده بکارت و انواع آن با اشکال شماتیک تشریحی و آناتومیک

Hymenيا همان پرده بكارت غشايي است كه تمام يا قسمتي ازدهانه واژن را مي پوشاند. Hymen لغتي يوناني ست به معناي پوست يا پرده كه از نام الهه ازدواج و عروسي يونانيان God Hymen وام گرفته شده. يونانيان باستان از اين لغت براي انواع پرده ها از جمله پرده اي كه قلب را احاطه مي كند(پريكارد)، استفاده مي كردند، اما با گذشت زمان، كاربرد آن به پرده بكارت محدود شد.در طول نخستين مراحل رشد جنيني، به طور كلي هيچ بخش ورودي به واژن وجود ندارد. لايه باريك بافتي كه در اين مرحله واژن را مي پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسيم مي شود، اين لايه بعدها پرده بكارت را به وجود مي آورد. در صورتيكه در مرحله قبل از تولد، تقسيم لايه به طور كامل صورت گيرد، موجب مي شود بعضي زنان به طور مادرزاد، پرده بكارت نداشته باشند.بسياري تصور مي كنند كه پرده بكارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتيكه اينطور نيست. پرده بكارت، بخش خارجي اندام جنسي است و دقيقا در ورودي دهانه واژن قرار دارد. رشته هاي عصبي در پرده كم هستند و به همين دليل در صورت آرامش جسمي و رواني، پارگي آن معمولا بدون درد است.عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زماني كه بدن آرام است و هيچ اضطراب و خستگي وجود ندارد انجام شود. بنابراين نزديكي در اولين شب ازدواج و پس از مراسم طولاني عروسي توصيه نمي شود. زنان بهتر است قبل از نزديكي، نه به منظور گرفتن گواهي سلامت پرده بكارت بلكه به دليل آگاهي از نوع پرده به پزشك متخصص زنان مراجعه كرده و توضيحات لازم را درخواست كنند. زيرا در موارد نادري كه پرده از نوع ضخيم است، احتياج به عمل جراحي دارد. در صورت تنگي دهانه واژن، بهتر است از كرم و ژلهاي تسهيل كننده يا اسپري بي حس كننده استفاده كرد. ضمن اينكه تحريك زن وخروج ترشحات از دهانه واژن موجب روان شدن دهانه واژن و سهولت ارتباط جنسی مي شود.گاهي پرده بكارت با يك يا دو بار نزديكي كاملا پاره نمي شود وهر دفعه قسمتي از آن پاره شده و كمي خونريزي مي كند. بدون پارگي پرده، مايع اسپرم ريخته شده بر روي آن مي تواند موجب حاملگي شود، زيرا اسپرماتوزوئيد موجود در اسپرم مي تواند از سوراخ پرده حركت كرده و به طرف تخمك زن برود و حاملكي ايجاد گردد. در اين موارد زن با پرده سالم حامله مي شود.ورزشهايي مانند سواركاري، دو، پرش، شنا، رقص، باله، هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمي شوند مگر اينكه وي طي حادثه اي و در هنگام بازي، سقوط كرده و در همان زمان جسمي نوك تيز به پرده اصابت كند و موجب پارگي آن شود.

مباحث فرهنگی پرده بکارت:

داشتن پرده بکارت در دختران در هنگام  ازدواج در ایران و خیلی از کشورها مسئله مهم و نشانه عفت اخلاقی است . ، پرده بدين معني ست كه وي قبل از ازدواج ارتباط جنسي نداشته است. هر چند كه، پرده بكارت نشانه ضيعفي براي بكارت واقعي است، چون بيشتر زنان، اين پرده را قبل از داشتن ارتباط جنسي بر اثر خودارضائي، استفاده از تامپكس (نوعي نوار بهداشتي)، يا فعاليتهاي غير جنسي (مثل برخي حوادث ) از دست مي دهند.اما سوال اينجاست كه حتي با وجود پرده بكارت چه كسي مي تواند نعيين كند كه آيا دختر قبل از ازدواج رابطه جنسي داشته است يا خير؟ غالبا خونريزي در شب عروسي مي تواند دليلي بر باكره بودن فرد باشد در صورتيكه اين نظريه توسط اطلاعات پزشكي رد شده زيرا همانطور كه گفته شد يا به دليل آرامش زن، يا عدم وجود پرده بكارت به طور مادرزاد، اين خونريزي مي تواند وجود نداشته باشد.علاوه بر اين، راههاي برقراري ارتباط جنسي فقط دخول نيست، دختر مي تواند با حفظ پرده بكارت از راههاي مختلف ارتباط جنسي داشته باشد و يا حتي با وجود پاره شدن پرده بكارت براي تظاهر به باكره بودن، با عمل جراحي ، آن را دوباره به حالت اول برگرداند. به همين دليل وجود يا عدم وجود پرده بكارت، هميشه نمي تواند مدرك معتبري براي تعيين باكرگي شخص باشد. البته، اينكه نگرش باكره پسند مردان به خصوص در ايران، در حاليكه غالبا خود، پيش از اردواج، ارتباط جنسي دارند، اساسا درست است يا ناشي از نظامي مردسالارانه، بحثي ديگر است كه در اين مقاله نمي گنجد.

 

انواع پرده بکارت :

 در نظر داشته باشيد كه هيچ واژني دقيقا شبيه آن ديگري نيست.اندازه و شكل اين سوراخ از فردي به فرد ديگر بسيار متفاوت است. انواع رايج پرده بكارت عبارتند از:

 

پرده بكارت حلقوي: در اين نوع، پرده به صورت حلقه اي دور ورودي واژن را مي پوشاند.

پرده بكارت ارتجاعي: پرده اي كه به اندازه كافي انعطاف پذير و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلي مرد، پاره نمي شود يا به طور جزئي پاره مي شود و هيچ خونريزي ندارد.

پرده بكارت دو سوراخي يا تيغه اي: پرده اي كه يك تيغه ممتد در طول ورودي واژن دارد.

پرده بكارت غربالي (سوراخ سوراخ): اين پرده به طور كامل در عرض مهبل كشيده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.

پرده بکارت ریشه دار یا  شاخه دار : این نوع اغلب به صورت کنگره ای و دارای اضلاعی از شکاف در طرفین می باشد

پرده بدون سوراخ يا بسته :پرده اي كه تنها با خروج نوزاد پاره مي شود، اما به صورت خطوط نامنظم گوشتي پيرامون ورودي واژن باقي مي ماند. در دختراني كه به سن بلوغ مي رسند، در صورتيكه داراي پرده بسته باشند، خون قاعدگي پشت آن جمع شده و نمي تواند خارج شود در نتيجه باعث بروز درد مي شود، اينگونه افراد بايد به دكتر مراجعه كرده تا طي عمل جراحي و ايجاد برشي در سطح پرده، خون قاعدگي از آن خارج شود.

پرده بکارت کنگره ای : این نوع پرده کمیاب بوده و کمتر دید شده است

پرده بکارت باز : این پرده بطور کامل از هنگام تولد باز است و در هنگام فشار آوردن پارگی ندارد

پرده بکارت هلالی شکل

 

انواعی از پرده بکارت وجود دراد ممکن است در برخي  موارد پرده هاي بسيار ضخيم باشد كه براي پاره كردن آن، كمك پزشك مورد نياز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسي جلوگيري شود، اين شيوه را بريدن پرده مي نامند.طي اولين دخول، پرده بكارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسيم مي شود، غالبا تا زماني كه زن، نوزادي به دنيا بياورد باقيمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

 

عدم خونریزی برخی از زنان در اولین رابطه جنسی :

علاوه بر فقدان مادرزادي پرده بكارت در بعضي زنان، در حالتیکه زن در هنگام سكس، آرام و بدون تنش بوده ، زمان كافي براي عشق ورزي داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتي كند و دهانه واژنش به اندازه كافي مرطوب باشد، آلت تناسلي مرد به نرمي وارد واژن او مي شود و به اين ترتيب در اولين ارتباط خونريزي نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد يا بترسد و پاهايش را جمع كند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونريزي و درد خواهد داشت.بعضي مردها ادعا مي كنند كه مي توانند در حين سكس تشخيص بدهند زن قبلا سكس داشته يا نه، چنين نيست. تنها چيزي كه مردان مي توانند حس كنند، مضطرب و نگران بودن زن است كه به همين دليل خودشان را منقبض كرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر مي آيد. از آنجائيكه در نظر مردم پرده بكارت، پرده اي بسيار سفت و محكم است كه تنها با فشار پاره مي شود، برخي مردها در هنگام سكس فشار زيادي به دهانه واژن آورده و موجب پارگي دهانه واژن، درد و خونريزي مي شوند. در صورتيكه، اگر زن هنگام سكس آمادگي كافي داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هيچ نيازي به فشار از جانب مرد نيست.

 

خون پرده بکارت

معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است.  لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند. نکته مهم این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

 

مورد استفاده پزشکان :

تعریف علمی دختر باکره : دختری است که پرده بکارت آن سالم باشد . و در صورتی که پرده بکارت دختر ( به هر علتی ) پاره شود ، دختر دیگر باکره نیست .

 

مورد استفاده مراجع محترم تقلید :

تعریف فقهی دختر باکره : دختری است که پرده بکارت آن سالم باشد . وقتی اولین نزدیکی صورت گرفت دختر دیگر باکره محسوب نمی شود حتی اگر از دید علمی باکره باقی مانده باشد .

 

مورد استفاده قضات و وکلا :

تعریف حقوقی دختر باکره : دختری است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد . به محض اینکه اولین ازدواج دختر از لحاظ قانونی ثبت شود ، دختر دیگر باکره نیست ، حتی اگر از دید علم باکره باشد . و قبل از ثبت ازدواج قانونی ، دختر باکره محسوب می شود ، حتی اگر باکره نباشد

پرده بکارت يک چين غشايي نامنظم است که از اپيتليوم شاخی تشکيل شده است درست در مدخل ورودی واژن قرار داردو در واقع به منزله درب ورودی واژن است و اولين بار با مقاربت، معاينه خشن، ضربه، جراحی دچار پارگی می شود.معمولا پرده بکارت دارای يک يا چند سوراخ کوچک است که برای خروج خونريزی قاعدگی تعبيه شده است و در صورتيکه پرده بکارت اصلا سوراخ نداشته باشد و بطور کامل واژن را بسته باشد، خون قاعدگی در پشت پرده تجمع می يابدو آشکار نمی شودو در رحم انباشته می شودو در اثر پس زده شدن به داخل حفره صفاقی می تواند سبب بيماری اندومتريوز و نازايي شود که اين مورد بسيار نادر است.در مورد پرده بکارت سوالات زيادی در بخش نظرات مطرح شد که در زير چند نمونه از اين سوالات را مطرح نموده و به جواب اين سوالات می پردازم:


۱) آيافقط بايک بار مقاربت پرده بکارت ممکن است از بين برود؟

 بله ، از آنجا که پرده بکارت دقيقا در مدخل ورودی واژن قرار دارد، معمولا طی اولين مقاربت از بين می رود، حتی اگر مقاربت بطور کامل انجام نشده باشد. بافت فرج ، لبهای بزرگ فرج و لبهای گوچک فرج، معمولاً تا قبل از سن بلوغ بسيار نازك و لطيف است. بنابراين طبيعي است هرگونه كشش يا انبساطي كه به اين بافت وارد شود، به احتمال زياد موجب آن مي‌شود كه پرده بكارت را كش داده، آنرا نازك و نازكتر كند و يا اصلاً آنرا، آنهم در نقاطي از آن، پاره نمايد. از همين روست كه بسياري از دختران بالغ و نابالغ در اثر برخي حركات فيزيكي نظير ورزش، اسب سواري، دوچرخه سواري، استفاده از تامپون و يا استشها، پرده بكارت خود را يا بشدت نازك نموده و يا اصلاً به كلي از دست ميدهند. يك دختر ممكن است هرگز متوجه نشود كه كي، كجا و تحت چه شرايطي بكارت خود را از دست داده است؛ چرا كه ممكن است اين حادثه كاملاً بدون خونريزي و يا درد اتفاق افتاده باشد. گاه نيز چنين است كه «اِزاله بكارت» يك دختر در زماني حادث شود كه مطلقاً، به علّت جواني و ناآگاهي وي نسبت به كاركرد اندام جنسي خود، ولو با مختصر خون و درد هم كه باشد، توجهي از جانب او بدان حاصل نشده باشد.

 بود و نبود يا صحيحتر بگيم زايل شدن نسبي يا كامل پرده بكارت به هيچ وجه دليل بر اين نمي‌شود كه به مهبل او دخول (Intercourse) شده است و يا نه. هيچ فردي نمي‌تواند صرفاً با تست و مشاهده فيزيكي، دريابد كه آيا زن يا دختر با مردي يك نوع آميزش و همخوابگي منجر به دخول داشته است. تنها 50% از زنان و دختران جوان در اثر دخول دچار خونريزي (آنهم ناچيز و براي بار اوّل) مي‌شوند. بنابر اين ملافه سفيد آغشته به خون اصلاً هيچ ملاك قابل اعتمادي براي بكارت يك دختر يا زن جوان نمي‌باشد. شايان ذكر است كه پرده بكارت برخي ديگر از زنان آنچنان كشسان است كه حتي در صورت دخول آلت مرد به مهبل آنها، آنهم به طور كامل و عميق، نيز گسسته نمي‌شود و آنچنان كش مي‌آيد كه گويي نقش يك كاندوم را ايفا مي‌نمايد! البته اين‌حالت اخير هنگامي رخ ميدهد كه زن يا دختر مذبور ساليان دراز قبل از امر دخول، بتدريج و با انگشت خود، آنهم با عمل استشها، پرده بكارت خود را نازك و كشسان كرده باشد.بكارت قبل از آنكه يك پديده ظاهري، گوشتي و خون آلود صرف و فيزيكي بوده باشد، اصولاً امري است مربوط به روانشناسي‌؛ و ارزشهاي شخصي و اخلاقي يك زن . اين نكته را هم بگويم كه پرده بكارت همينطوري به صرف داخل كردن/شدن چيزي در آن زايل نمي‌شود؛ بلكه درست به اندازه بزرگي همان شيء داخل شده، احياناً كش آمده نازك و يا زايل مي‌شود؛ همين ‌و بس. مثلاً اگر يك دختر تازه بالغ دو انگشتش را در مهبل خود فرو برد، باز هم به احتمال زياد در هنگام اولين همخوابگي وآميزش بسادگي ممكن است دچاره زايل شدن هرچه بيشتر مابقي پرده بكارتش شده و چند قطره خوني از وي بچكد. برخي از زنان، آنهم پس از سالها همبستري با شوهرانشان و يا حتي مرداني چند، باز هم و در هر مورد به علت پايداري و ضخامت زياد پرده بكارتشان، پي‌در‌پي در هر مورد از دخول، چند قطره‌اي خون به خود مي‌بينند. بزرگي قطر و قامت آلت مردان به علاوه مكانيك آميزش آنها با زنان از يكديگر متفاوت است؛ بنابراين ممكن است زني در اثر دخول با يك مرد دچار خونريزي شود، اما با مردي ديگر نه. حتي حالاتيكه زن و مرد با يكديگر همخوابگي مي كنند، ممكن است در كش يافتن و يا ضايع شدن هر چه بيشتر پرده بكارت زن اثر داشته باشد. بطور كلي مي‌توان گفت كه اين پرده به نحوي نسبتاً كامل، آنهم صرفاً در اكثر موارد به طور آماري و نه قطعي، پس از آنكه زن صاحب نخستين فرزندش شد، زايل مي‌شود.


۲)آياسقوط از ارتفاع می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟

خير، سقوط از ارتفاع، بلند کردن جسم سنگين، کوهنوردی،و موارد مشابه به هيچ عنوان نمی تواتنند باعث پارگی پرده بکارت شوند.البته ممکن است در اثر سقوط يا انجام کارهای سنگين مقداری خونريزی از دستگاه تناسلی مشاهده شودکه در هيچکدام از مواردمربوط به پارگی پرده نيست فقط به خاطر فشار وارده بر رحم است مکانيسمی مشابه قاعدگی دارديعنی فشار به رحم باعث خونريزی يا لکه بينی در فرد می شود. تاکيد می کنم پرده بکارت فقط و فقط در اثر ضربه مستقيم به آن يا مقاربت پارگی پيدا می کندو جز ضربه مستقيم هيچ مورد ديگری باعث پارگی آن نمی شود


۳) خونريزی ايجاد شده در اثر پارگی پرده بکارت چه مقدار است؟ و اصولا در چه حدی بايد باشد؟

حداقلی برای خونريزی در اين حالت نداريم ممکن است در حد يک يا دو قطره باشد و يا شايد هم بيشتر باشد ولی حداکثر به اندازه آغشته شدن يک عدد پوشک خواهد بود و چيزی که مسلم است اينست که اين خونريزی نبايد ادامه داشته باشد و معمولا در عرض يک يا دو دقيقه تمام می شود اگر در مواردی خونريزی ادامه داشت احتمال پارگی های اطراف واژن مطرح می گردد که در اين صورت حتما بايد ترميم شود و اين بيشتر زمانی اتفاق می افتد که مقاربت بدون رضايت زن و با مقاومت وی و اصرار طرف مقابل انجام شودکه در اين موارد بايد پارگی واژن ترميم شود.در پايان تاکيد می کنم که پرده بکارت ملاک مطمئنی برای تشخيص سلامت جنسی دختران نيست و انواعی از پرده بکارت وجود دارد که خونريزی ايجاد نخواهد شد و در اين موارد بهتر است حتما قبل از ازدواج به پزشک يا ماما مراجعه شده و برگه گواهی سلامت دريافت شود

 اگر خروج خون حيض از مهبل دختر به بيرون از بدنش به راحتي صورت نگيرد، آنگاه دچار درد شديد و دلـمه،Cramping، شدن خون در نخستين موارد از پريد خود مي‌شود. 

 

آيا دليلي بيولوژيکي براي وجود پرده بکارت وجود دارد؟

اندام تناسلي و ادراري زن طي دوران فرگشتي / تکاملي خود در رحم مادر، ابتدا از يک لوله مشترک به نام (Müllerian Duct) شروع به رشد کرده و سپس بتدريج به قسمتهاي داخلي و خارجي اين دو عضو، من جمله مثانه، مجاري ادرار، لوله هاي فالوپ، رحم، واژن، لبان بزرگ و کوچک (ملبان و کلبان) و کليتوريس (چچوله) تغيير شکل مي يابنددر واقع مي توان گفت که سکس ابزار و دستگاه ادراري نخست داراي يک مرکز ادغام بوده اند که پس از تکميل و جداشدن اين دو از هم، باقي مانده آن به صورت قشري گوشتي که متشکل از بافتي الاستيکي و رشته هايي ارتجاعي است، مهبل / دهانه واژن را مي پوشاند. شبيه اين جريان را مي توان در سير تکاملي دهان نيز مشاهده نمود. تا قبل از تکامل نهايي دهان، لايه اي به نام «ديسک دهاني،Oral Plate» وجود دارد که طي جريان رشد و تکامل اندام، بتدريج از هم  گسسته شده و سپس زايل مي شود.

تا کنون هيچگونه رابطه مستقيمي بين وجود پرده بکارت و هدف تطبيقي اش، آنهم به نفع موجودات من جمله انسان کشف نشده است. گفتني است که وجود اين لايه گوشتي در دهانه اندام تناسلي منحصر به انسان نيست و مي توان آنرا در دسته اي از جانداران کيسه دار و پستاندار مانند اسب، وال و کفتار و غيره نيز مشاهده نمود. هيپوتزهاي بسياري راجع به اين پرده وجود دارد. به عقيده برخي پژوهشگران وجود آن در دوره جنيني او را از عفونت هاي مکرر در اندام تناسلي اش محفوظ نگه مي دارد. برخي اين لايه را همانند اندامهاي ديگري چون آپانديس و انگشت کوچک پا (؟) مي دانند که بتدريج به تحليل مي روند. گروهي نيز کارکرد چنين عضوي در واژن سگ و الاغ را اينطور تعبير مي کنند که پرده  به مثابه قفلي است که پس از جفت گيري درب آنرا مي بندد و از خروج مني از آن جلوگيري مي کند. به عقيده تکامل شناسان اين پديده به نفع بقا و تکثر موجود زنده است. اما چرا شکل آن در گونه هاي تکامل يافته تري مانند انسان و ميمون به صورت امروزي در آمده، سوالي است  هنوز بي پاسخ! 

 

ترميم ، شبيه سازي پرده بکارت

 هايمنورافي (Hymenorraphy)   هايمنوپلاستي (  Hymenoplasty) يا بازسازي پرده بکارت با عمل جراحي، جرياني است که طي آن بقاياي اين پرده که بر اثر آميزش و يا هر دليل ديگري از بين رفته، با قرار دادن کپسولي ژلاتيني که حاوي ماده اي شبيه خون است، به هم دوخته مي شود. اما بدليل فقدان رگهاي خوني در اين ناحيه اين اتصال موقت بوده و براي نتيجه مطلوب بهتر است تا يک هفته قبل از شب زفاف انجام گيرد. گاهي اوقات نيز که اثري از اين بقايا برجاي نمانده، بخشهايي از دهاته واژن به هم دوخته مي شود تا نقش پرده را بازي کند. اين عمل در ايران و برخي ديگر از کشورهاي عربي غير قانوني است و تنها در صورتي انجام مي گردد که پزشکي قانوني حکم آن را، مثلاً بنا برا اينکه ايزال پرده طي حادثه رانندگي باشد، تاييد کند.

به گزارش مجله پزشکي بريتانيا، با رايج شدن عمل جراحي و بازسازي پرده بکارت آمار قتل هاي ناموسي زنان به خاطر ثيوبت / عدم باکره گي شان در مصر طي چند سال اخير به ميزان 80 درصد کاهش يافته است. مطمئناً زنان بسياري براي نجات آبرو و حيثيت خود و پاکدامن جلوه دادن خويش در مقابل شريک آينده شان و همينطور براي فرار از قضاوات نابجا و سزاهاي وحشتناک دست به اين عمل جراحي مي زنند. ظاهراً چنين رايج است، كه غالباً 99.9% مردم به غلط گمان دارندكه انگاري «پرده بكارت» عضو يا سازه «مهبل» زن است. اين در حاليست كه با يك مشاهده ساده اما دقيق بخوبي مي‌توان در‌‌يافت كه پرده بكارت جزو لبهای بزرگ فرج ، آلت تناسلی آنهاست و بنابراين اندامی كه كاملاً خارج از اندام مهبل قرار گرفته است. اين پرده داراي بافتي گوشتي نسبتاً كشسان است كه آنهم به شكلي ناقص و الاستيك جلوي «سوراخ مهبل» برخي از دختران و زنان را، مثل تار عنكبوت كه دهانه غاري را به ظاهر مسدود ميكند، مي‌پوشاند. در برخي از فرهنگ ها آنرا ”گيلاس دختر“ نيز ناميده اند، كما‌ اينكه ما و البتّه بسياري از ملل ديگر به آن عنوان «پرده بكارت» داده‌ايـم؛ يك اسم كاملاً بي مسمّاــ البّته.

در مراحل آغاز رشد جنيني، اصلاً مهبل طفل سوراخي ندارد. باري، آن لايه از بافتي كه در اين مرحله كاملاً راه مهبل را مسدود كرده، تقريباً كمي قبل از تولّد دختر بطور ناقصي تقسيم شده، پيوستگي و يكپارچگي خود را از دست مي‌دهد. اندازه و شكلِ گسست و پارگي پرده بكارت در هر دختري نسبت به ديگري فرق ميكند. دختراني هستند كه حتي در بطن مادر خود، بطوركلي اين بافت را از دست ميدهند، آنهم به اين علت ساده كه «لبان» سكس-ابزار آنها اعمّ از كوچك و بزرگ؛ همچون گلي، كاملاً از همديگر شكفته شده و رشد يافته و البته به نحوي متقارن و زيبا شكافته شده است. گاه در مورد برخي از دختران بدشانس چنان است كه پرده بكارت آنها همچنان پس از تولّد نيز جلوي ورودي مهبل آنها را سد كرده است، كه در اين صورت مي‌بايست توسط پزشك مربوطه و والدين دختر چك شده و در صورت لزوم اين مسدوديت را اگر نه به طوركامل، بلكه به شكلي ناقص از ميان بردارند. چرا كه بعدها و در سنّ بلوغ خونروش ماهانه او به علّت همين مسدوديت مختل خواهد شد و باكتريهاي مضّر در خون حيض ممكن است فرد را به شوك مرگ دچار كند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم فروردین 1389ساعت 17:22  توسط دكتر ر.م  | 

8 نکته برای بهتر بوسیدن

1- منتظر وضعیت مناسب باشید. تماس چشمی، وضعیت دست‌ها و نحوه‌ی قرار گرفتن سرها نسبت به هم را بسنجید و موقعیت مناسب را به دست آورید.
2- زودتر کار را تمام کنید. منتظر ماندن فقط لحظات را سردتر و بی‌لطافت‌تر خواهد کرد.
3- تماس چشمی را در هنگام نزدیک شدن حفظ کنید. سعی کنید تا لحظه‌ی تماس لب‌ها چشمانتان را نبندید.

4- کمی سرتان را به یک سو بچرخانید تا هنگام نزدیک شدن و بوسیدن بینی‌هایتان به هم نخورد و باعث خراب شدن ملاقاتتان نشود.
5- لب‌هایتان را با ملایمت روی لب‌های معشوقتان فشار دهید. فعلا سعی نکنید دم را بمکید.

6- خودتان را رها کنید. به چشم‌های معشوقتان نگاه کنید. اگر دیدید او به شما نگاه نمی‌کند بهتر است
ادامه ندهید.
7- پس از بوسه‌ی اول ، معشوقتان را دوباره ببوسید. برای بوسه‌های بعدی آزادی عمل و راحتی و بیشتری دارید در نتیجه لذت بیشتری هم خواهید برد.
8- با بوسه‌هایتان بدن معشوقتان را کاوش کنید. به نرمي و يا لطافت گردن،‌ گوش‌ها و مژگان او را ببوسید. حالا دیگر باید حال بهتری داشته باشید از این به بعد دیگر خودتان می‌دانید چگونه ببوسید و کجاها را مورد نوازش و بوسه قرار دهید.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم فروردین 1389ساعت 11:38  توسط دكتر ر.م  | 

اندازه آلت و نگراني هاي جنسي مردان

تقريباً همه مردان در مقطعي از زندگي خود در مورد اندازه يا ظاهر آلت خود دچار تشويش و ترديد ميشوند. در اغلب موارد اين تشويش ها زودگذرند اما در موارد اندكي به افكار و اضطرابات پايدار و ناتوان كننده اي بدل ميشوند.نگراني از كوچكي آلت ميتواند باعث دوري جستناز روابط جنسي طبيعي و حتي گاهي پرهيز از هرگونه ورزش و فعاليتي (چون شنا كردن) شود، چرا كه طي آن فرد احتمال ميدهد كسي ممكن است آلت تناسلي او را ببيند. احساس شرم و گناه از داشتن آلتي كوچك ممكن است فرد را از گفتگو با نزديك ترين دوستان خود بازدارد و كم كم آنچنان در اندوه و نااُميدي ناگفته خود فرو رود كه تاب تحمل حضور نزديك ترين آشنايان خود را هم نداشته باشد. يكي از دلايل مهم نگراني مردان شرم و ناراحتي ناشي از احتمال عدم ارضاء كردن همسرانشان بخاطر بزرگ نبودن كافي آلت است. در نظر اين افراد واژن عبارت است از كيسه اي با حدود محدود و انعطاف ناپذير كه آلت مرد قرار است فضاي آن را پر كند و به اين ترتيب وي را ارضاء كند (مهبل يا واژن شامل چين خوردگي هاي مخاطي كشسان و فراواني است كه در هنگام تحريك جنسي كاملاً بزرگ و حجيم مي شود، بطوري كه زياد پيش نمي آيد كه آلت مردانه بتواند فضاي داخل آن را كاملاً پركند). هرچند نگراني در مورد كوچكي آلت را نميتوان يك اختلال جنسي بحساب آورد، نظر به اهميت و شيوع اين امر در جامعه (و اينكه خود عامل بروز اختلالات جنسي و افت عملكرد طبيعي فرد در جامعه است)، در اين گفتار سعي ميكنيم مختصري در مورد شكل و اندازه يك ”آلت طبيعي“ و تعريف كوچكي آلت و راه هاي احتمالي درمان آن صحبت كنيم.

اندازه آلت

شايد بتوان مردان نگران درمورد اندازه و ظاهر آلت را به دو دسته تقسيم كرد. يك دسته مرداني با آلت هاي ”كوتاه و تپل“ با قابليت كشيدگي زياد در حالت خوابيده هستند كه آلتشان هنگام نعوظ كاملاً بزرگ ميشود. دسته دوم داراي آلت كشيده و بلندي در حالت خوابيده هستند كه هنگام نعوظ بدون تغيير قابل توجه اندازه فقط سفت ميشود. هر دو اين گروه ها ممكن است فكر كنند كه اندازه آلت طبيعي ندارند كه چنين حدسي پايه و اساس حقيقي ندارد.

گاهي چاقي و حضور موهاي ضخيم تناسلي ممكن است باعث كوچك بنظر رسيدن آلت شود. در افراد چاق بعلت حضور يك لايه ضخيم چربي در ناحيه عانه، آلت در حالت معمول داخل آن فرو رفته و به اصطلاح ”پنهان“ ميشود. طبعاً آب كردن چربي اين قسمت و تراشيدن موهاي زائد باعث تقويت ظاهر آن خواهد شد. افراد بسيار چاق ممكن است بخاطر شكم بزرگ و برجسته خود اصلاً قادر به ديدن آلت خود نباشند.

از طرف ديگر اغلب شما شايد متوجه شده باشيد وقتي بطور طبيعي از بالا به پايين به آلت خود نگاه ميكنيد نسبت به وقتي كه (به كمك يك آينه) از پايين به بالا به آن نگاه كنيد آلت كوچكتر بنظر ميرسد. بعضي افراد وقتي برحسب اتفاق (مثلاً در حمام هاي عمومي يا جمع هاي خصوصي دوستانه) نگاهشان به آلت ديگري مياُفتد ممكن است فكر كنند آلت او بسيار از آلت خودشان بزرگتر است كه البته ميتوان گفت اغلب اوقات، اين چيزي جز يك خطاي بينايي نيست.

اندازه گيري آلت

اندازه گيري ابعاد آلت عموماً ممكن است در سه وضع 1. خوابيده 2. خوابيده و كشيده و 3. نعوظ كرده انجام شود. بعضي مردان ممكن است در مورد اندازه آلت (درحالت) خوابيده نگران شوند و فكر كنند اگر همسرشان (و يا همسالانشان) آلت آنها را به اين شكل ببيند به آنها مي خندد. اندازه آلت در حالت خوابيده متغيّر و چيزي بين 10-5 سانتي متر است. اين اندازه ارتباط مستقيمي به اندازه آلت درحالت نعوظ كرده ندارد. از طرفي شرايط محيطي مثل سردي وگرمي هوا نيز در اندازه ظاهري آلت تأثيرگذار است (در هواي سرد آلت جمع و جور و كوچك ميشود).

كم پيش مي آيد كه مردي بخاطر نگراني از اندازه آلت خود به پزشك مراجعه كند. زوج مسترز و جانسون در مشاهدات خود طي بررسي كه در حدود سال 1966 در كلينيك خود (در آمريكا) انجام دادند گزارش كردند كه اندازه آلت نعوظ كرده مردان بين 17.5-12.5 سانتي متر متغير بوده است. همچنين مرداني كه بظاهر در حالت معمول اندازه آلت كوچك تري داشتند، به نسبت دچار نعوظ قابل توجه تري ميشدند. ميانگين اندازه آلت نعوظ كرده در اندازه گيري هاي آنها چيزي در حدود 12.9cm بود.

اندازه گيري استاندارد طول آلت نعوظ كرده از محل اتصال آلت با پوست بدن (ناحيه عانه) تا نوك آلت صورت ميگيرد. بر اساس مطالعه انجام شده توسط دانشگاه كاليفرنيا در سانفرانسيسكو (UCSF) كه در سال 1996 منتشر شد اندازه ”عمومي“ آلت راست شده بين 10-16cm (4-6.25inches) با ميانگين 13 سانتيمتر بوده است. متوسط اندازه آلت در حالت خوابيده حدود 8.8cm و حين كشيدگي كامل (بدون نعوظ) 12.4cm بوده است. البته بايد توجه داشت كه اين آمار فقط نماينده اندازه عمومي آلت افراد بوده است و به اين معني نيست كه آلت هاي خارج از اين اندازه غيرطبيعي است. در واقع در مورد حدود اندازه يك ”آلت كوچك“ Small Penis اتفاق نظر قاطعي وجود ندارد، اما معيار انتخاب افراد براي انجام عمل افزايش طول و حجم آلت براي جراحان طول كمتر از 7.5cm هنگام نعوظ و يا 4cm در حالت خوابيده است. آنچه مسلم است اين است كه همانطور كه پيش از اين در چند جا اشاره كرديم موارد بسياري از افراد بوده اند كه با وجود آلت نسبتاً كوچك روابط جذاب و ارضاء كننده اي با همسران خود داشته اند و برخلاف تصور مردان حضور آلت بسيار بزرگ در نظر زنان نقش اساسي در رضايت از روابط جنسي نداشته است. حتي همسران مرداني با آلتي به كوچكي 5 سانتي متر با داشتن رابطه عاطفي خوب و مهارت هاي جنسي كافي، از رابطه جنسي لذتبخشي بهره مند ميشوند. اغلب بررسي سكسولوژيست ها نشان داده است كه اكثر افرادي كه فكر ميكنند دچار ”كوچكي آلت“ اند در واقع داراي اندازه آلت طبيعي اند و (احتمالاً) نگراني از كوچكي آلت ناشي از عدم اعتماد به نفس و تشويش و اضطراباتي است كه از مشكلات ديگري سرچشمه گرفته اند.

در بسياري از مليت ها شايعاتي وجود دارد مبني بر اين كه اندازه آلت يكي از اقليت ها بيش از متوسط عامه مردم است. در ايالات متحده آمريكا اين اقليت، آمريكايي هاي آفريقايي تبار بوده اند (اولين بار در كتاب “سگ سفيد” رومن گاري بود كه به چنين چيزي برخوردم. اگر اشتباه نكرده باشم فانون در كتاب ”پوست سياه، صورتك هاي سفيد” هم به اين مسئله اشاره كرده است. در ايران هم اين شايعه در مورد آري زبانهاي ايران وجود دارد). در هيچ يك از دو بررسي معتبر "كينزي" و "دانشگاه كاليفرنيا" هم اندازه آلت در نژادهاي مختلف مقايسه نشده است. بعضي اندازه گيري هاي غير رسمي تفاوت جدي بين آلت سفيدپوستان و آمريكايي هاي آفريقايي تبار را نشان نميدهد اما متوسط اندازه آسيايي تبارها (ي جنوب شرقي آسيا) حداقل 2.5cm كمتر از متوسط اندازه آلت آمريكائيان بوده است (چيزي حدود 10 تا 11 سانتي متر) كه البته در مقايسه با جثه كوتاه تر آسيايي تبارها چندان هم غيرطبيعي بنظر نميرسد.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم فروردین 1389ساعت 11:26  توسط دكتر ر.م  | 

آیا رابطه جنسی دهانی مشکل ساز است؟

نظر اکثریت زوج ها را نمیتوان در یک محدوده خاص تعریف کرد. در واقع سلیقه زوجها در مورد رابطه دهانی بسیار متفاوت است. در یک سر طیف عده ای بطور کل از رابطه دهانی پرهیز میکنند و در سر دیگر طیف زوجهایی جای دارند که آن را جزء جدانشدنی از رابطه جنسی روزمره خود میدانند. عده ای بیشتر تمایل دارند که برای آنها اینکار انجام شود تا برای دیگری اینکار را انجام دهند (معمولا خانم ها) برعکس عده ای تمایل زیادی برای انجام آن نشان میدهند (معمولا آقایان). اگر بخواهیم به چند مزیت رابطه دهانی در زوجها اشاره کنیم میتوانیم از این موارد یاد کنیم:

  1. رابطه دهانی امکان جذابی برای متنوع کردن رابطه جنسی به زوج ها میدهد. نشاط و هیجانی که از چند دقیقه لیسیدن و بوسیدن ناحیه تناسلی به فرد دست میدهد او را آماده ورود به مرحله بعد میکند. معمولا شروع تحریک ناحیه تناسلی با بوسیدن و لیسیدن آرام ناحیه مدخل مهبل و بخصوص کلیتوریس باعث ترشح و لغزندگی کافی مهبل و آمادگی آن برای مرحله دخول آلت بدون درد و سوزش میشود. در مورد مردان هم بخصوص آنان که در سنین میانسالی یا بالاتر قرار دارند تحریک دهانی آلت باعث سفت شدن بهتر و سریعتر آن میشود (درصورتی که ممکن است در حالت معمول با تماس با آلت زن به اندازه کافی سفت نشود)
  2. انجام اینکار برای دیگر باعث ایجاد حالت نوعی خضوع جنسی لازم برای ادامه یک رابطه جذاب دوطرفه میشود. بسیاری از آقایان هنگام رابطه جنسی ممکن است هنوز به نوعی رابطه رئیس و مرئوس و یا قوی و ضعیف را با همسر خود حفظ کرده باشند (دست کم ممکن است خانمها هنوز چنین احساسی داشته باشند). بوسیدن و لیسیدن آلت زن در این موارد به او نشان میدهد که هنگام رابطه جنسی باید چنین احساساتی را کنار گذاشت و فقط به فکر لذت بردن از رابطه جنسی بود.
  3. تحریک دهانی را میتوان بعنوان جایگزین مناسبی برای روابط جنسی کاملا “آلت محوری” معرفی کرد. تصور بعضی از زوج ها از رابطه جنسی تنها دخول آلت مرد بداخل مهبل زنانه- حرکتهای متوالی آلت و سرانجام انزال و ارضاء دوطرفه است. درصورت بروز اشکال در روند سفت شدن آلت و یا زودارضایی و یا درد و سوزش و انقباض عضلات مهبلی این روند بصورت بسیار آزارنده و خسته کننده ای در میآید که براحتی تمام زندگی زناشویی دوطرفه را مختل میکند. استفاده از رابطه دهانی دوطرفه میتواند جایگزین خوبی برای دخول آلت باشد. دراینصورت زوجها میتوانند با آرامش و راحتی بیشتری به ادامه رابطه خود بپردازند و حتی الامکان در فرصت مناسب تری به بررسی و درمان مشکل پیش آمده بپردازند.

در مورد بهداشتی بودن یا نبودن اینکار باید گفت با وجودیکه بطور طبیعی گونه هایی از باکتری های اغلب غیربیماریزا (و بعضا بیماریزا) در مدخل و داخل مهبل خانمها حضور دارند معمولا تماس دهانی با این قسمت منجر به بروز مشکل جدی نمیشود و شما با خیال راحت میتوانید از بوسیدن و لیسیدن این قسمت لذت ببرید. البته درصورت وجود هرگونه احتمال عوامل بیماریزای مقاربتی (مانند تبخال یا سوزاک) بهتر است اینکار با تأمل بیشتری صورت بگیرد. مشکلی که در مورد خانم ها وجود دارد این است که درصورت داشتن رابطه جنسی کنترل نشده با چند نفر بدلیل بی علامت بودن عفونت در خانم ها اغلب تا مدت ها از وجود آلودگی اطلاعی در دست نیست. نکته مثبت در مورد آقایان این است که با نصب کاندوم های طعم دار میتوان بدون هراس از امکان انتقال عوامل بیماریزا اینکار را انجام داد. نکته جالب توجه این است که بعضی اصرار دارند که زوج ها حتی در دوران قاعدگی خانمها هم لازم نیست از رابطه دهانی اجتناب کنند و میتوان اینکار  را بدون تماس با خون قاعدگی انجام داد (درهرحال فکر میکنم اغلب زوجها به اصطلاح ترجیح بدهند عطای این کار را به لقای آن ببخشند). شرح کامل جزئیات و روشهای مربوط به سکس یا رابطه دهانی و موارد احتیاط مربوط به این کار را میتوانید در کتاب “راهنمای کامل پییشگیری از اختلالات جنسی” و دیگر کتابهای سه گانه بیابید.

موفق باشید

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم فروردین 1389ساعت 11:11  توسط دكتر ر.م  | 

دعوت از علاقمندان

با سلام خدمت مراجعين محترم، همانطور كه مستحضريد اين وبلاگ مدت زمان اندكي است كه شروع به كار كرده و مديريت آن قصد دارد در فضايي كاملا علمي به بحث و بررسي مسايل و مشكلات مسايل عاطفي و زندگي مشترك بپردازد؛ اين مهم امكانپذير نخواهد بود مگر با تعامل شما خوانندگان محترم و طرح سئوالات خود و ارائه نظرات در خصوص مطالب درج شده.

با همراهي خود سهم بسزايي در رشد اين وبلاگ داشته باشيد.

با تشكر

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام فروردین 1389ساعت 15:22  توسط دكتر ر.م  | 

استنباط زنان از جايگاه خويش در نظر شوهران


يكي از مشكلات فراگير و ملموس در حوزه روابط عاطفي، نداشتن اطمينان و يقين از جايگاه خاص و ويژه همسران براي همديگر است كه به نظر ميرسد عموما ناشي از رفتارهاي نابجا و سوء تعبير است. در اينجا به بررسي اجمالي اين دو و راه‌كارهاي مقابله با آنها ميپردازيم.


1-     رفتارهاي نابجا

در نظر بگيريد كه دو دوست براي خوردن غذا به يك رستوراني رفته و كاملا در فضاي رمانتيك در يك ميز دو نفره مشغول صرف غذا هستند. كمي آن سو تر و در يك ميز ديگري تعدادي از داشجويان دختر و پسر به مناسبت جشن تولد يكي از آنها به اين رستوران دعوت هستند و كاملا فضاي هيجاني با هم داشته و به عبارتي تو سر و كله هم ميزنند. نحوه استقرار آنها طوري است كه با پسر روبرو و در پشت سر دختر قرار دارند. در زمانيكه اين دو در آنجا هستند به كرات نگاه پسر از روي دختر منحرف شده و متوجه رفتارهاي دانشجويان پشت سر ميشود كه اتفاقا تعداد دختران آنها هم بيشتر از پسران است. در اين بين گاهي اصلا به كل، توجه پسر از دختر و حرفهايش قطع شده و كاملا منعطف ميز پشت سري ميشود تا جايي كه دختر با عصبانيت از پشت ميز بلند ميشود و آنجا را ترك ميكند. به نظر شما دليل چيست و مشكل اساسي كجاست؟

به نظر ميرسد كه يك كنجكاوي بي‌مورد پشت اين قضيه است كه در جايگاهي بسيار نا متناسب فعال شده است. اينكه پسر در كنار دوست خود دنبال يك رفتار حاشيه‌اي باشد به نظر منتفي است گو اينكه در موارد بسيار نادري اين احتمال وجود داشته و چنين مواردي خارج از اين بحث ميباشد. ولي آيا ما مجاز هستيم كه به تمام كنجكاوي‌هايمان و در هر جا و مكاني جواب مثبت دهيم؟ آيا صرف اينكه آن دانشجويان دارند با هم چه رفتاري مي‌كنند و اين رفتارها براي ما تازگي دارد ميشود در يك فضاي عمومي و با حضور شريك عاطفي ، روي آن زوم كرده و ته و توي قضيه را دربياوريم؟ البته كه پاسخ نه ميباشد ولي چگونه ميتوان موارد اينچنيني را براحتي پشت سر گذاشت؟

·         به كنجكاويهايمان كنترل شده و با اقتدار جواب دهيم.

·         بدانيم كه هر رفتاري ولو كاملا عادي، ميتواند از نظر ديگران رفتاري نابجا جلوه كند.

·         اقتضاء زماني و مكاني و شرايط خود و طرف مقابل را در رفتارهايمان بعنوان عامل اصلي در نظر داشته باشيم.

 

2-     سوء تعبير

 

توضيح اين مطلب را نيز با يك مثال شروع ميكنم؛ فرض كنيد كه يك زوج جواني كه در اويل آشنايي و يا زندگي هستند با هم براي خريد يك لباس زنانه وارد فروشگاهي ميشوند. پس از بررسي لباس‌ها خانم ميخواهد كه يكي دو‌تاي آنها را امتحان كرده و پرو كند تا راحت‌تر بتواند انتخاب خود را انجام دهد. خانم وارد يكي از پرو ها ميشود و آقا منتظر مي‌ماند؛ در اين لحظه چشم آقا به تلويزيون داخل مغازه افتاده و غرق در برنامه پخش شده از آن ميشود و اصلا توجهي به اطراف خود ندارد، در اين لحظه خانم از داخل پرو در آمده و متوجه آقا ميشود كه به سمت پرو ها چشم دوخته است. و همين شروع يك ماجراي اختلافي را رقم ميزند. چرا كه از بد ماجرا تلويزيون مغازه روي يكي از پروها بوده و قطعا كسي كه بخواهد تلويزيون ببيند بايد نگاهش سمت پرو باشد. با كمترين دقت درمي‌يابيم كه در اين ماجرا هيچ يك از طرفين نه تنها مقصر نيستند بلكه تا حدودي حق هم دارند. ولي مشكل اصلي كجاست؟ به نظر ميرسد كه اين ماجرا يك نكته قابل توجه اساسي دارد و آن عدم توجه زن به كليات ماجرا و نتيجه گيري كاملا شخصي و فردي و بر مبناي ذهنيات دروني خود ميباشد. گو اينكه در چنين مواردي پيش زمينه ذهني افراد نسبت به هم نقش اساسي ميتواند داشته باشد. زني كه اعتقاد داشته باشد كه سرو گوش شوهرش ميجنبد و بدش نمي‌آيد كه زير آبي هم برود اصلا تلويزيون آن مغازه را نخواهد ديد و شوهر را متهم به ديد زدن از خانمهاي داخل پرو خواهد كرد.

حال چگونه از اين موارد گذر كنيم؟

·         در چنين مواردي يك تامل حداقل 10 ثانيه‌اي براي درك بهتر شرايط و محيط كاملا سودمند خواهد بود و باعث خواهد شد كه شما حداقل همه ليوان را ببينيد تا سپس بيانديشيد كه ليوان چقدر پر و چقدر خالي است و بلافاصله نيمه خالي ليوان را نبينيد.

·         قبل از اينكه ذهنيات شما اثر نامطلوبي روي تفسير شما از يك رفتار داشته باشند، سعي كنيد موضوع را بصورت مستقل بررسي نموده و سپس نتيجه مستقل بدست آمده را با پيش زمينه‌هاي ذهني خود مقايسه كنيد.

·         در مواردي كه ابهام داريد به هيچ وجه خود داوري ننموده و از شخص مقابل در مورد ابهام بوجود آمده توضيح بخواهيد. اين توضيح خواستن نبايد جنبه بازجويي داشته و وضعيت را بحراني‌تر نمايد.

·         به هيچ عنوان در اثر تعابير خود اقدام به مچ گيري نكنيد. مچ گيري مخصوصا بين همسران نتيجه بسيار بدي داشته و كار را خراب‌تر هم خواهد كرد.

·         سعي كنيم به طرف مقابل روي ديگر و استنباط بد از رفتار كاملا معمولي را گوشزد كرده و اين آگاهي را بدهيم كه رفتار هاي ما ممكن است نمودهايي غير از آنچه كه ما در نظر داريم داشته باشند.

لازم به ذكر است كه تحقيقات نشان ميدهد كه عوامل ديگري هم در اين بي ثباتي و بي اعتمادي دخيل ميباشد كه بسته به شخصيت فردي موارد موجود قابل بررسي بوده و جزء موارد كلي به حساب نمي‌آيند كه از مهمترين آنها ميتوان به نحوه نادرست اعلام و يا اظهار حس تنوع طلبي توسط آقايان اشاره كرد.

اينكه آقايان در هر سن و مقام و موقعيتي كه باشند داراي حس تنوع طلبي بوده و به تناسب شرايط فقط ميتواند ميزان آن تفاوت داشته باشد هيچ شكي نيست و نگارنده اين مقاله در اينجا اعلام مي‌كند كه شخصا به عنوان يك عضو از اعضاء گروه مردان معترف به اين موضوع بوده و با هر كسي كه داراي نظرات متفاوتي باشد آمادگي بحث و بررسي را دارد.

ولي سئوال اساسي اينجاست كه اصلا تنوع طلبي به چه معناست و آيا حد و مرزي دارد يا نه؟

به نظر ميرسد كه حس تنوع طلبي يك حس كاملا طبيعي بوده و مختص يك جنس خاص (مردان) نميشود و تنها ميزان آن و اولويت قرار گيري در انسانها متفاوت ميباشد. وجود اين حس به خودي خود بسيار زيبا بوده و زندگي را از يك حالت يكنواختي و سكون به يك زندگي پويا و در حال حركت مبدل ميسازد و انسان را بر آن واميدارد كه تلاش كند تا هر آنچه را كه آمال و آرزويش است بدست بياورد ولي نكته مهم اينجاست كه آيا ما ميتوانيم در هر زمينه‌اي حس تنوع طلبيمان را يكسان پرورش دهيم؟ آيا من همچنان كه علاقمند هستم خانه و ماشين و دفتر كار و لوازم منزل را زود به زود بروز كرده و تجديد كنم،‌ ميتوانم اين رفتار را در مورد شريك عاطفي نيز داشته باشم؟ آيا همچنان كه من علاقمند هستم شريك عاطفي من هميشه چه از نظر پوشش، آرايش و هزاران مورد ديگر يك تنوع منحصر بفردي داشته باشد، خود مقيد به رعايت چنين مواردي هستم؟ آيا مني كه علاقمند به تنوع در پوشش و آرايش و ... شريك عاطفي خود هستم، شرايط و بستر مناسب براي اينچنين بودن او را فراهم كرده‌ام يا نه، حاضر نيستم كمترين زحمتي در اين راستا به خود داده و فقط انتظار دارم؟

و دهها سئوال مشابه كه اگر با فكر و انديشه به آنها جواب داده شود، ميتواند يك چهاچوب منطقي و عقلاني در تنوع طلبي براي انسان ترسيم كند كه نه تنها باعث تخريب روابط عاطفي نخواهد بود بلكه به آن شور و حرارت و شادابي مضاعفي بخشيده و زندگي را به سمت كمال مطلوب پيش ببرد.

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم فروردین 1389ساعت 14:42  توسط دكتر ر.م  | 

قبل از ازدواج به این سوالات پاسخ دهید‌

هر جوانی- چه پسر و چه دختر- به هر حال آرزو دارد یک روز ازدواج کند ولی قبل از اینکه در وادی ازدواج بیفتد مراحل مختلفی باید طی شود. یکی از این مراحل، صحبت با طرف مقابل و پرسیدن سئوالاتی از اوست.

 

‌۲۵ سئوالی که باید قبل از ازدواج به آن پاسخ دهید‌

 
هر جوانی- چه پسر و چه دختر- به هر حال آرزو دارد یک روز ازدواج کند ولی قبل از اینکه در وادی ازدواج بیفتد مراحل مختلفی باید طی شود. یکی از این مراحل، صحبت با طرف مقابل و پرسیدن سئوالاتی از اوست.
سئوالات زیادی در این زمینه مطرح است اما چند سوِال مهم وجود دارد که باید حتما از همسر آینده خود بپرسید. در جلسات مشاوره متوجه شده‌ام متداول‌ترین و شایع‌ترین دعواها بعد از ازدواج بر سر دو موضوع پول و مسائل جنسی است. شمائی که قرار است ازدواج کنید، آیا میزان تطابق خود با موضوعات مختلف زندگی را می‌دانید؟ در مورد خرید منزل و کارهای روزمره چطور؟ آیا بچه‌هایی را که در آینده دور و بر شما را پر می‌کنند درنظر گرفته‌اید؟ در مورد بزرگ‌کردن فرزندان چه ‌می‌دانید؟‌
به یاد داشته باشید تفاو‌ت‌هایی که آنها را پیش‌بینی نکرده‌ایم، می توانند آنچنان زندگی ما را تحت‌الشعاع قرار دهند که فکرش را هم نمی‌توانید بکنید. همین تفاوت‌ها و اختلاف‌های از قبل پیش‌بینی شده هستند که زندگی مشترک را تخریب می‌کند.
● قبل از ازدواج این ۲۵ سئوال را حتماً از همسر آینده خود بپرسید:
۱. آیا شما می‌خواهید بچه‌دار شوید؟ اگر مایلید چند فرزند؟
۲. اگر زمانی مشخص شد من یا شما قادر به بچه‌دار شدن نیستیم، آیا قبول دارید که فرزندی را از پرورشگاه بپذیریم و بزرگ کنیم
۳. اگر در آینده صاحب فرزند شویم، آیا حاضرید او را به مهدکودک بفرستیم؟ در غیر این صورت چه کسی از او نگهداری خواهد کرد؟
۴. آیا مادر باید از شغل خود چشم بپوشد و از فرزندان نگهداری کند؟ در این صورت وضعیت مالی زندگی مشترک به چه وضعی در خواهد آمد؟ آیا مرد خانه قادر است در این صورت زندگی را به تنهایی اداره کند؟
۵. تعطیلات را چگونه بگذرانیم؟ آیا برنامه تعطیلات را دو نفری خواهیم گذراند یا حتماً باید با فامیل به تعطیلات برویم؟
۶. در مواقعی که جر و بحث پیش می‌آید ،چه واکنشی نشان می‌دهید؟ آیا عصبانی می‌شوید؟ در صورت عصبانیت چه رفتاری از خود نشان می‌دهید؟‌
۷. نظر شما در مورد تعهد به زندگی چیست؟ در صورت خیانت از طرف خود‌تان یا من چه واکنشی نشان می‌دهید؟
۸. در مورد فرزندان چه رفتار و انطباقی مدنظرتان است؟
۹. عقاید مذهبی شما چگونه است؟
۱۰. در مورد روابط زناشویی چه‌نظری دارید؟
۱۱. در مورد مسائل مالی چه‌نظری دارید؟ درآمد هرکدام از ما چگونه خرج می‌شود؟
۱۲. هزینه‌های زندگی بر چه مبنایی تعیین می‌شود؟ منبع درآمد چگونه است و آیا کفایت زندگی مشترک را می‌کند؟ آیا امکان پس‌انداز وجود خواهد داشت؟
۱۳.‌۲ سال، ۵ سال، ۱۰ سال و ۲۰ سال آینده، خود را چگونه می‌بینید؟
۱۴. ساعات خواب و بیداری و کارتان چگونه است؟ صبح‌ها زود بلند می‌شوید؟ آیا عادت دارید شب‌ها تا دیروقت بیدار باشید؟
۱۵. چه‌کسی مسئول خرید منزل، پخت و پز و تمیز کردن است؟ آیا در این زمینه کمک می‌کنید؟
۱۶. عادت خرج‌کردن پول در شما چگونه است؟ هر ماه چه میزان پس‌انداز می‌کنید؟
۱۷. آیا در خانواده شما سابقه بیماری روانی وجود دارد؟
۱۸. در مورد مسائل زیر،اهداف طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت شما چگونه است: شغل، فرزندان، مالکیت منزل و هر نوع متعلقات که به هر دوما مربوط است؟
۱۹. کجا زندگی خواهیم کرد؟ محل سکونت و منزل ما کجا و با چه شرایطی خواهد بود؟‌
۲۰. شهر محل سکونت ما کجا خواهید بود؟ آیا این شهر تغییر می‌کند؟
۲۱. آیا شغل شما به صورتی است که مجبورید شب‌ها کار کنید؟
۲۲. آیا برای همسر آینده خود محدودیت‌هایی در ذهن دارید؟
۲۳. وقتی استرس دارید، ناراحتید و یا درگیری ذهنی شدیدی دارید، بهترین روش کمک به شما چیست؟
۲۴. اگر در ازدواج مشکلی پیش بیاید، تا چه مدت می‌توانید صبر کرده و مشکل را حل کنید؟ آیا مسئله‌ای در ذهنتان وجود دارد که اگر در زندگی مشترک بروز کند به‌نظرتان غیرقابل ترمیم و جبران است؟
۲۵. پنج روش کوچکی که شما به وسیله آن هر روز می‌توانید به همسرتان بگویید و نشان دهید که دوستش دارید (البته بدون آنکه همسرتان تقاضا کند) چیست؟ پاسخ بعضی سوِالات به زمان زیادی احتیاج دارد. برای پاسخ به این سوِالات بهتر است هر دوی شما وقت بگذارید.
نگذارید نداشتن پاسخ برای یک سوِال مانع بررسی سایر سوِالات شود. اگر پاسخ یک سوِال به تفکر بیشتری احتیاج دارد ،فعلاً از آن بگذرید و به سراغ سوِال بعدی بروید. یادتان باشد بهترین ازدواج‌ها بر مبنای پایه و اساس محکم و قوی استوار شده‌اند. 
 
دکتر جان گری ترجمه:‌فرشته آل‌علی 
 
ایران سلامت

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم فروردین 1389ساعت 10:2  توسط دكتر ر.م  | 

نکات س*ک*س زبانی برای خانمها

نکاتی که خانمها باید در مورد شوهرانشان رعایت کنند

1- طوری رفتار کنید که انگار دوست دارید این کار را انجام دهید . خانمهائی که فقط بر حسب انجام وظیفه و با اکراه اقدام به س*ك*س زبانی می کنند اولین قاتلان احساس س*ك*سی هستند.

2- گاز نگیرید (مگر اینکه او از شما بخواهد). همیشه دندانهایتان را با لبهایتان بپوشانید.

3- خیلی خشن نباشید . ضربه زدن به سر آلت مرد، خیلی محکم مکیدن، بالا و پایین بردن دهان روی آلت، طوری که انگار دارید از یک چشمه خشک آب بیرون می کشید ..... اصلا جالب نیست.

4- به خودتان آموزش دهید . از شوهرتان بپرسید که چه کارهائی را دوست دارد شما برایش انجام دهید و در ضمن به صحنه های س*ك*س در کتا بها و فیلمها توجه کنید . هر چه چیزهای بیشتری یاد بگیرید و در مورد آن مطالعه داشته باشید، بهتر است.

5-  طوری رفتار نکنید که انگار آب منی زهر کشنده است . مجبور نیستید قورتش بدهید، اما لازم هم نیست که از اتاق بروید بیرون . کاری نکنید که احساس شرمندگی کند. از دستانتان استفاده کنید یا از او بخواهید که اندک آب ریخته روی بدنتان را پاک کند.

نکاتی که یک خانم برای دریافت س*ك*س زبانی از طرف شوهرش باید رعایت کند:

1- به شوهرتان بگوئید که چقدر عاشق اینکار هستید و تاثیر س*ك*س زبانی روی خود را برایش توضیح دهید. به او بگوئید که چه مرد بی نظیری است.

2- از خوشبو و خوشمزه بودن بدنتان اطمینان حاصل کنید . قبل از آن حتما دوش بگیرید و مواظب مصرف غذاهای بوداری مثل سیر باشید . این فقط روی نفس شما که تاثیرنمی گذارد.

3- از او بخواهید با شما حال کند . مثلا بگوئید، ”عزیزم، میخواهم زبانت را روی بدنم احساس کنم.“ سرش را به طرف پائین فشار دهید . دقیقا این موضوع را روشن کنید که این کار برای شما لذت بخش است و دوست دارید به دفعات برای شما انجام دهد.

4- از او بپرسید که چرا به اندازه ای که شما دوست دارید، اینکار را انجام نمی دهد . ممکن است دلیل منطقی وجود داشته باشد، مثلا شاید زبانش خسته می شود یا گردنش درد می گیرد. همه اینها را میتوان بسادگی با تکنیکها یا وضعیتهای مختلف حل کرد.

5- فقط وقتی که از انجام کلیه موارد فوق و صحبت در مورد آنها خسته و نا امید شده اید، مجاز هستید که البته با نرمی و ملایمت به او بگوئید که واقعا ا نصاف نیست من برای ارضای شما این همه سعی کنم، اما شما نخواهی که این لذت را به من برگردانی . مجددا، تاکید می کنم که از تهدید کردن و مشاجره بپرهیزید، اما مطمئنا این قابل قبول است که به بی انصافیها و بی عدالتی ها در روابط با شوهرتان اشاره داشته باشید.

 

لطفا نظرات و سئوالات خود را يا از طريق ايميل و يا از طريق بخش نظرات مطرح فرماييد.

 

نوشته : Tracy Cox

ترجمه : مجيد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم فروردین 1389ساعت 16:5  توسط دكتر ر.م  | 

آیا سکس بعد از ازدواج فرق می کند؟

امروزه دیگر کسی نیست که از آمار بالای طلاق در میان خانواده ها بی اطلاع باشد و این صرفا به کشور ما مربوط نمیشود بلکه تقریبا اکثر کشورهای دنیا درگیر آن هستند . قطعا عوامل پنهان و آشکار زیادی در این مسئله دخیل هستند اما آنچه که موضوع بحث این مقاله قرار میگیرد نقش س*ك*س در رابطه زناشوئی و تغییرات آن قبل و بعد از ازدواج است . چرا که عامل محرک بسیاری از مردم برای ازدواج، نیاز مسلم آنها به داشتن روابط س*ك*سی با جنس مخالف می باشد که در صورت نبود دیدگاه صحیح نسبت به آن قطعا فرد را با مشکلات عدیده روبرو خواهد کرد که احساس سرخوردگی و بیزاری از س*ك*س تنها بخشی از آن می باشد و گسترش این مشکلات سبب فروپاشی خانواده های بسیاری گردیده است.

در جواب به این سوال که آیا س*ك*س پس از ازدواج تغییر میکند، باید بگویم بله . قطعا تغییر میکند مخصوصا اگر قبل از ازدواج هرگز با همسرتان زندگی نکرده باشید . حال برای اینکه بدانید چرا س*ك*س پس از ازدواج دچار دگرگونی میشود توجه شما را به دلایل زیر جلب میکنم:

اولا واقعیت این است که چون شما در حال حاضر با فرد مورد نظرتان زندگی میکنید، خود این مسئله تمایل شما را به س*ك*س مکرر تغییر میدهد (البته بسته به خود شما ممکن است کمتر یا بیشتر شود).

و اگرچه برخی مردم بر این باورند که س*ك*س بعد از ازدواج باید باشکوه تر و لذت بخش تر باشد، با توجه به آنچه که از مردان و زنان متاهل شنیده‌ام، معمولا س*ك*س بعد از ازدواج اولویت خود را از دست میدهد.

با این وجود در این قسمت چند دلیل عمومی که چرا س*ك*س بعد از ازدواج و در طول زندگی مشترک جایگاه خود را از دست میدهد را عنوان میکنم:

خرید خانه جدید

بهر حال یک زوج جوان بعد از اینکه ازدواج کردند باید یک جائی با هم زندگی کنند . و با اینکه زیرزمین خانه پدری عروس جای خوبی بنظر میرسد چون اجاره نمیخواهد، چنین جائی نمیتواند خانه‌ای ایده ال باشد. و خرید یک خانه جدید، مستلزم شغلی جدید و تعهدات مالی جدید است.

بچه

وقتی خانم حامله میشود، ممکن است زیاد سر حال نباشد یا مثل همیشه احساس س*ك*سی نداشته باشد . بعد از اینکه بچه متولد میشود، باز هم او حوصله زیادی برای س*ك*س ندارد . مطمئنا، با وجود غذا دادن، گریه های نیمه شب و سر و صداهای همیشگی بچه، هر دوی شما دیگر حال و حوصله و احساسی برای س*ك*س نخواهید داشت.

صورتحسابها

حالا که بچه و خانه جدید اضافه شدند، صورتحسابهای وحشتناک که همه را باید پرداخت کنید نیز از راه میرسند . خیلی عالیه . اینطور نیست؟ خوب وقتی شب و روز کار میکنید تا خرج زندگی را در بیاورید قطعا امور داخل تختخواب در بالای لیست فعالیتهای شما قرار نخواهد داشت.

خانه داری

یکی تمیز میکند، یکی پخت و پز . آقا باید خواروبار بخرد، خانم لباسها را میشوید . خانم ملافه ها را عوض میکند، آقا سطل آشغال را بیرون میبرد و هزار تا کار جور و واجور دیگر . همه این کارهای طاقت فرسا را وقتی مجبور باشید هر روز انجام دهید، دیگر حسی برای رمانتیک بودن برای شما باقی نمی ماند.

عادات جسمی

بله، با عرض معذرت باید بگویم هر کسی، حتی خانمها، ممکن است عاداتی مثل آروغ زدن یا گوزیدن داشته باشند و آنچه که در طی این عادات از بدن ما خارج میشود مطمئنا بوی گل رز نخواهد داشت . به محض اینکه یکی از شما با چنین چیزهائی از جانب همسرتان روبرو شوید ناگهان صفت “س*ك*سی” را در مورد او فراموش خواهید کرد . همچنین برای یک مرد زیاد آسان نیست که به دیدن زنش با صورت پوشیده از ماسک سبز رنگ یا دستگاه فرزنی روی موهایش عادت کند . اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هیچیک از شما نمیتوانید برای همیشه چنین عاداتی را از یکدیگر پنهان کنید.

بی تفاوتی نسبت به سر و وضع خود

خیلی از مردم تا صحبت از راحت بودن در یک رابطه به میان می آید، یک کمی بیش از حد احساس راحتی میکنند و طوری لباس می پوشند که عین ولگردهای خیابان بنظر میرسند و در نتیجه جذابیت س*ك*سی خود را از دست میدهند . البته این طبیعی است که در رابطه ای مثل زناشوئی باید احساس راحتی با یکدیگر داشت ولی این به معنی ول کردن خود نیست چون هیچ کس از یک آدم شلخته و کثیف خوشش نمی آید.

همیشه در دسترس بودن

اگر مثلا شما عاشق شکلات باشید و خانه شما مملو از بسته های شکلات خوشمزه باشد، فکر نمیکنم احساس خاصی نسبت به داشتن یا خوردن آن داشته باشید . اما اگر عاشق شکلات باشید و فقط یک تکه کوچک از آن داشته باشید، این تکه خوشمزه ترین شکلات دنیا خواهد بود . همین قضیه در مورد س*ك*س هم صادق است . وقتی قبل از ازدواج با هزار زحمت و دردسر به س*ك*س دسترسی پیدا میکردید، این برای شما خیلی با ارزش بود، اما حالا که میدانید س*ك*س با همسرتان همیشه در اختیارتان است دیگر رغبت زیادی به آن ندارید، درست مثل شیر آبی که همیشه چکه میکند.

ایجاد تنوع

بنابراین باید راهی وجود داشته باشد تا بتوانید س*ك*س بعد از ازدوا ج را به همان شیرینی و حرارت قبل از ازدواج داشته باشید. نظر شما در اینباره چیست؟ قبل از اینکه وارد این بحث شوم یک خواهش مصرانه از آنهائی دارم که نمیخواهند قبل از ازدواج با شریکشان س*ك*س داشته باشند و آن اینکه حتما بصورت باز و خیلی رک با او در مورد س*ك*س و علایقتان در این مورد بحث کنید تا مطمئن شوید همسر بالقوه شما همان فردی است که مد نظر شماست وگرنه این را بدانید آنهائی که در زندگی مشترک، س*ك*س بدون لذت را تجربه میکنند احتمال تیره بختی یا انحراف در زندگی آنها بیشتر است.

حال بپردازیم به اینکه چگونه با وجود داشتن آن حلقۀ زیبا دور انگشتتان میتوانید آتش س*ك*س را در خانه روشن نگهدارید.

قرارهای دوره ای

خیلی خوب است که با وجود تمام مشغله هائی که ذکر آن رفت هر از گاهی قراری با هم بگذارید که در آن هر دوی شما اجباری هم که شده شیک و پیک کنید و ساعاتی را به همان رمانتیکی قبل از ازدواج با هم بگذرانید . اگر از رستوران، سینما یا حتی هتل خوشتان نمی آید یا وقتش را ندارید هیچ مشکلی نیست . میتوانید فقط با هم قرار بگذارید که کمی به سر و وضعتان برسید و لحظاتی را با هم و در کنار هم با خوشی و ابراز علاقه بگذرانید.

گفتگو

در مورد چیزهای مورد علاقه تان، آرزوهایتان و روشهای تنوع در س*ك*س یا آنچه که در این مورد دوست دارید با هم صحبت کنید . حتی اگر از گفتن آنها شرم میکنید میتوانید بنویسید و بدهید همسرتان بخواند . بهر حال هر کسی محرکهای س*ك*سی متفاوتی دارد که شما باید آنها را در مورد خود و همسرتان بخوبی بدانید.

فوری بودن

درست است که در هر زمانی نمیتوانید فورا س*ك*س داشته باشید اما صمیمانه بوسیدن یکدیگر آنهم بدون هیچ دلیل خاصی میتواند هر دوی شما را برای س*ك*س سر حال کند . یکدیگر را در آغوش بگیرید، ببوسید، نوازش کنید و بالاتر از همه اینها به یکدیگر عشق بورزید.

امکانات کمکی

مثلا استفاده از فیلمها در این زمینه میتواند به هر دوی شما ایده های جدید بدهد و س*ك*س شما را متحول نماید . در نظر بگیرید وقتی که در حال انجام س*ك*س با همسرتان هستید صدای آه و ناله زن و مرد دیگری از تلویزیون به گوش برسد . امتحانش ضرری ندارد . علاوه بر آن استفاده از لوازم مخصوص س*ك*س (مثل روان کننده ها ) در حد امکان بسیار مؤثر است . بهر حال تا چیزهای مختلف را امتحان نکنید از کجا میخواهید بفهمید از کدامیک خوشتان می آید.

تغییر محل

بهتر است هر چند وقت س*ك*س را جائی غیر از اتاق خواب همیشگی انجام دهید . مثلا یک مسافرخانه دور افتاده چطوره؟ یا زیر یک چادر بزرگ تفریحی در یک گردشگاه خلوت با صدای آواز جیرجیرکها چطور؟ در هر صورت تنوع در چشم انداز محل انجام س*ك*س، خود عاملی برای جذابیت بیشتر آن خواهد بود.

امتحان وضعیتهای مختلف

استفاده از وضعیتها و حالات مختلف انج ام س*ك*س (که در این وبلاگ هم ارائه میشود ) ، هیجان و جذابیت معاشقه را صد چندان خواهد کرد . با امتحان کردن وضعیتهای مختلف بمرور متوجه خواهید شد که کدام وضعیت برای شما مناسبتر است یا بیشتر از آن لذت میبرید. البته شکی در این نیست که وقتی ازدواج کنید زندگی س*ك*س ی شما متحول خواهد شد، اما این لزوما بمعنی عدم س*ك*س یا مشکل شدن آن نیست . ازدواج بنوبه خود به هیچ وجه ساده نیست و مانند تمام عوامل آن، اگر میخواهید س*ك*سی سرزنده و با نشاط داشته باشید باید برای آن تلاش کنید وگرنه کسی آنرا دو دستی تقدیم شما نخواهد کرد.


لطفا نظرات و سئوالات خود را يا از طريق ايميل و يا از طريق بخش نظرات مطرح فرماييد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم فروردین 1389ساعت 15:34  توسط دكتر ر.م  | 

G پیدا کردن موضع - قسمت آخر

پس این موضع کجاست؟

اگرچه برخی از متخصصان معتقدند که موضع G چیزی جز یک افسانه و تخیل زنانه نیست، من فکر میکنم بیشتر مردم که زنی را درحال انزال دیده اند نظر متفاوتی داشته باشند.

موضع G روی دیواره جلوئی واژن بین دهانه ورودی واژن (opening) و دهانه ورودی رحم (cervix) قرار دارد . اما یادتان باشد که هر زنی نسبت به این نقطه واکنش متفاوتی دارد . با اینکه بعضی از آنها از سر خوشی و لذت جیغ میکشند، برخی دیگر ممکن است احساس اذیت شدن کنند و گروهی نیز احساس ادرار کردن به آنها دست میدهد. پس با احتیاط عمل کنید.

کشف موضع

قبل از اینکه شروع به کاوش کنید، باید به شما بگویم کاملا تمیز و استریلیزه باشید . و البته، آلت شما هم باید کاملا شسته شده باشد (اگر ختنه نکرده اید، پوست روی آلت را عقب بکشید و از تمیز بودن تمام نواحی که ممکن است بوی بدی بدهد اطمینان حاصل کنید ). و مهمتر از همه، مطمئن شوید که همه صابونهای روی پوست را شسته باشید.

حالا میتوانید موضع G را لمس کنید.

تجهیزات

اگر میخواهید وسیله ای برای ارضای این موضع بخرید، باید یک ویبراتور (لرزاننده) بخرید، البته نه هر ویبراتوری . این وسیله ای که شما می خرید باید سرش انحناء داشته باشد و وقتی از آن استفاده می کنید، به آرامی روشن شود و به زن اجازه بدهد سرعت آنرا توسط شما تعیین کند . بهترین این وسایل عبارتند از:

·         ویبراتور موضع G بالا و پایین رونده :

این وسیله پیچیدگی خاصی ندارد و استفاده از آن راحت است. خوبی آن در این است که ضد آب است؛ نه به خاطر اینکه او میخواهد از عشقش شما را خیس کند. بلکه بدین سبب که شما بتوانید از آن در زیر دوش نیز استفاده کنید.

·         Micro G ½ 3 اینچی:

در اندازه باریک و استثنائی ½  3  اینچ، این وسیله برای تعیین موقعیت G بسیار مناسب است (مانند ویبراتوری است که جای انگشتهای شما کار میکند ). استفاده از موضع آن بهمرام زبانتان (روی چ‌وچ‌وله) ممکن است منجر به کاوشی لذتبخش در مورد این موضع گردد.

·         Insatiable G :

در نظر بگیرید این وسیله توسط یک زن طراحی شده است، خوشبختانه او می دانست چکار دارد میکند . این وسیله را بعنوان هدیه به او بدهید و گهگاه آنرا در آمیزش خود در کنار وسایل فوق الذکر بکار ببرید.

انگشتها

رایج ترین روش پیدا کردن موضع G با استفاده از انگشتان و وارد کردن آنها به واژن بگونه ای است که کف دست رو به بالا باشد . وقتی حدود دو اینچ داخل واژن شدید، یک حرکت ظریف انجام دهید، شما باید چیزی شبیه یک توپ کوچک را لمس کنید . در عین حال میتوانید دست آزاد خود را به آرامی روی ناحیه بین ناف و موهای شرمگاهی بکشید.

آلت مردانه

اگرچه تقریبا تمام آلتهای مردان به یک سمت انحنا دارد، برای تحریک موضع G آلتی لازم است که به سمت بالا انحناء داشته باشد. بقیه شما دو راه بیشتر ندارید. اول اینکه آلت شما به چپ، راست، یا پایین خمیده است، که در این صورت میتوانید خود را در موقعیتی قرار دهید که موضع G را تحریک کنید (یادتان باشد که شما باید کاری کنید که انحنای آلت به سمت بالا بیفتد ). برای مثال اگر آلت شما به طرفین خیده است، شما باید در موقعیت T شکل نسبت به زن خود قرار بگیرید یعنی شما افقی دراز بکشید و او عمودی تا شما کار خود را شروع کنید.

اگر آلت شما به سمت پایین انحنا دارد، او را روی خود قرار دهید البته روی او به سمت پایین شما خواهد بود (شما نظاره گر باسن قلب مانند او هستید که در نوع خود کمی هول انگیز است )، اما تمام مانور کار در اختیار شماست.

دوم اینکه، میتوانید به زنتان اجازه بدهید موقعیت مناسب را خودش پیدا کند . او قطعا بهتر از شما میداند در چه وضعیتی موضع G بهتر تحریک میشود . بگذارید کار خودش را بکند و باور کنید هر دوی شما لذت خواهید برد.

نقشه کجاست؟

حالا که متوجه شدید چگونه ناحیه اسرار آمیزی که زنان را به قله های افسانه ای لذت می برد کشف کنید، من پیشنهاد میکنم هر کاری که می خواهید برای رسیدن به این موضع بکنید، حتی‌الامکان به صورت طبیعی انجام دهید . پس در موقع تحریک این موضع سؤالاتی مثل این نپرسید که

”همینه؟ این چطور؟ حالا؟ حالا چی؟“. میدانید که چه میگویم.

بعلاوه، این کار را به یک ماموریت تبدیل نکنید؛ که تنها هدفش دستگیری و خنثی سازی است . ارگاسم چیز خوبی است، اما تنها هدف شما نیست . تفریح کنید و خیلی خشک و جدی نباشید . اگر این احساس را به او منتقل کنید که مجبور است همیشه به ارگاسم برسد، او نسبت به س*ك*س عصبی خواهد شد یا اینکه حتی بدتر، وانمود میکند که ارگاسم شده است . و این برای هیچ کس خوب نیست.


لطفا نظرات و سئوالات خود را يا از طريق ايميل و يا از طريق بخش نظرات مطرح فرماييد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم فروردین 1389ساعت 13:58  توسط دكتر ر.م  | 

G پیدا کردن موضع - قسمت اول

پیدا کردن موضع (G - spot) G

G اسم موضعی در بدن زنان است؛ موضعی که خیلی از مردان وقت زیادی را صرف پیدا کردن آن می کنند. واکنشی که این موضع در اثر تحریک شدن نشان میدهد معمولا کافیست تا یک مرد بخواهد این موضع اسرار آمیز را بارها و بارها پیدا کند.

حرف G بمعنی گرافنبرگ  (Grafenberg) نام دکتری است که کشف کرد زنان موضعی دارند که آنها را به اوج لذت میرساند و ممکن است منجر به آزادسازی م ایع انزال گردد، حتی اگر این مایع به هیچ دردی نخورد (بر خلاف اسپرم).

خیلی از زنها به من گفته اند که ارگاسمهای موضع G را تجربه کرده اند که در طی آن تخت خود را خیس کرده‌اند. اگرچه مشکل اینجاست که آنها با مردان بیسوادی طرف بودند که آنها را متهم به ادرار کردن نموده و بدین ترتیب باعث القاء ترس به این زنان شده اند.در نتیجه چون آنها می ترسیدند که دوست پسرانشان فکر کنند که آنها ادرار می کنند، رسیدن به ارگاسم را متوقف میکنند و رویهم رفته در نتیجۀ چنین تصمیم آگاهانه ای، آنها قادر خواهند بود بار دیگر آن اوج لذت را تجربه کنند.

این فقط یک مایع است

اگرچه مایعی که در خلال ارگاسم موضع G آزاد میشود، از پیشاب خارج میشود و ساختاری آبکی دارد، پزشکان معلوم کرده‌اند که این اصلا ادرار نیست . در حقیقت، این مایع از غده های Skene آزاد میشود که اطراف پیشاب قرار داشته و شباهت زیادی به پروستات در مردان دارند.

البته، زنانی که دچار ضعف ماهیچه PC هستند ممکن است در س*ك*س ادرار کنند . پس مطمئن شوید که او تمرینات کیگل خود را روزانه انجام می دهد؛ برای شما هم ضرری ندارد این تمرینات را انجام دهید. در هر صورت، و قتی یک زن به وضعیت انزال در لذت می رسد، میتواند از چند قطره تا چند قاشق از این مایع را از خود خارج کند . چه مزه ای میدهد؟ خوب این بستگی به زمان ماه دارد . میتواند از شیرین تا تلخ متغیر باشد.

علم کافیست

بسیار خوب، آناتومی بدن دیگر بس است، بهتر است برویم سراغ اینکه شما چگونه می توانید زنتان را به اوج لذتی که او می تواند به آن دست پیدا کند برسانید . اما قبل از اینکه شروع کنیم، بیاد داشته باشید که اول باید از نظر فکری معاشقه کنید. به صورت زیر:

·         او را راحت کنید

دراز کشیده کنار کنترل تلویزیون، در حالیکه اطرافتان کثیف و آشفته است، و نفس بد بویتان در مجموع اجازه نمیدهد او احساس خوبی داشته باشد . مطمئن شوید که مکان تمیز است و شما نیز نظافت کرده اید. حال بیائید ببینیم این موضع خارق العاده کجاست.

·         صحبت در مورد س*ك*س

او زن شماست، پس به او بگوئید که تمام روز در این رویا بودید که معاشقه ای بیاد ماندنی با او داشته باشید. ذهنش را پر از موضوعات س*ك*س‌هائی کنید که با هم داشته اید و بزودی خواهید داشت.

او را آماده تفریح کنید. بوسیدن، ماساژ بدنش، آرام مکیدن سینه هایش، و لیسیدن چ‌وچ‌وله اش، همیشه تاثیر شگفت انگیزی روی راحتی او و آماده شدن بدنش برای ارضا شدن دارد.


نوشته : David Strovny

ترجمه : مجيد

ادامه دارد ...


لطفا نظرات و سئوالات خود را يا از طريق ايميل و يا از طريق بخش نظرات مطرح فرماييد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم فروردین 1389ساعت 13:31  توسط دكتر ر.م  | 

معرفي

با سلام خدمت تمامي خوانندگان عزيز

پس از مدتها مطالعه و تحقيق، فرصت آنرا يافتم كه آموخته‌هايم را با ديگران به اشتراك بگذارم.

اميد آن دارم كه با استقبال عزيزان، محلي مفيد از نظر علمي و تئوري داشته و بتوانيم مطالب مفيد را در زندگي‌هايمان پياده و استفاده نماييم.

لطفا سئوالات و موارد مشكلاتي خود را بصورت ايميل براي من ارسال فرماييد تا ضمن انعكاس آن در بلاگ، جواب در خور توان را نيز منعكس نمايم.

در صورت عدم امكان ارسال ايميل، سئوال خود را در بخش نظرات مطرح فرماييد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم فروردین 1389ساعت 14:38  توسط دكتر ر.م  |